„Nasza świeżynka” właśnie została przetransportowana do klienta. Na pozór zwykły tester produkcyjny, ale pozory mylą 🙂

Jest to jeden z bardziej zaawansowanych testerów jakie udało nam się do tej pory budować. Przede wszystkim dlatego że łączy w sobie wiele funkcjonalności jednocześnie. Począwszy od elementów montażowych, które poprawne wykonanie kontrolowane jest poprzez system pick to light oraz system wizyjny. W dalszych etapach wykonywane są  najważniejsze funkcje testera jakimi są badanie szczelności oraz testy przepływów, przy użyciu aparatury niemieckiej firmy TetraTek. Równocześnie wykonywane są pomiary systemami wizyjnymi oraz pomiary wysokości elementów detalu, które mają  nadawany numer seryjny i są nim znakowane przy użyciu aplikowanej etykiety. Następnie detale są automatycznie separowane za pomocą ramienia pick and place.

Największą innowacją jest jednak sterowanie, które opiera się o zintegrowanie sterownika firmy Siemens oraz aplikacji LabView, równocześnie pełniącą rolę ekranu HMI.

Aplikacja LabView archiwizuje wyniki pomiarów przyporządkowując je do numerów seryjnych detali, analizuje wyniki wszystkich testów przepływów i szczelności. Dodatkowo wyświetla i archiwizuje wyniki testów wizyjnych i zarządza drukarką etykietującą. Możliwości aplikacji LabView są nieograniczone. Nie dziwi więc nas fakt, że jest to podstawowe narzędzie pracy NASA.